Oyun oynamak için gittiği kahvehanede nara atarak gelen bir kabadayıyı alt ettiği zannedilen Kemal, çevresi tarafındna el üstünde tutulur. Usta oyuncu Kemal Sunal'ın en çok izlenen filmlerindne biri olan bu eserdeki sahnede gülmekten göz yaşlarınıza hakim olamayacaksınız.

Kemal Sunal Kimdir?

Tamı tamına 82 filmde rol alan Kemal Sunal kimdir? Oynadığı karakterlerle gönülleri fethetmeyi başaran Kemal Sunal kaç doğumludur? Sevilen sanatçı Kemal Sunal ne zaman vefat etmiştir? İşte Kemal Sunal'ın hayatı ve biyografisi

KEMAL SUNAL KİMDİR?

Kemal Sunal 10 Kasım 1944 senesinde dünyaya gelmiştir.Türk televizyon ve sinema oyuncusu, tiyatrocu ve yazarı olan Kemal Sunal aslen Malatyalıdır.

Annesi ev hanımı, babası ise Mustafa Sunal Migros'ta işçiydi.

İlkokula ve ortaokul yıllarında efendi ve utangaç bir insan olarak tanınınsa da lisede çekingenliğinden tamamen kurtuldu.

Ortaokulu başarılı bir şekilde bitirdikten sonra Vefa Lisesi'ne yazıldı. Lise yıllarında ortaokul yıllarının tam tersine neşeli biri olarak tanındı.

Küçük yaşlarından beri tiyatrocu olmayı hedefleyen öğretmenlerine karşı daha saygılı ve mesafeli olan Kemal Sunal muzip kişiliği ile herkesi kendine sevdirmeyi başardı.

Tiyatroya olan ilgisi farkeden Felsefe öğretmeni Belkıs Bakır'ın Kemal Sunal'a bu konuda destek veren en önemli kişilerden biri oldu. Kaldı ki Kemal Sunal'ın babası Mustafa Bey'i bile ikna etmeyi başardı.

Belkis Bakır onu Kenter Tiyatrosuna götürdü ve Müşfik Kenter ile tanıştırdı. Kemal Sunal'ın yer aldığı ilk tiyatro oyunu Deli İbrahim'de hiçbir diyaloğu olmamasına rağmen izleyenleri güldürmeyi başardı.

Daha sonra birçok tiyatro oyunundan oynayan Kemal Sunal Dün Bugün adlı oyunu izleyen Münir Özkul tarafından beğenildi ve Tatlı Dillim adlı sinema filminin oyuncu kadrosuna girmeyi başardı

Bu filmin ardından İnek Şaban, Süt kardeşler, Çöpçüler Kralı, Davaro ve Sakar Şakir Filmlerinde oynadığı karakterler sayesinde 7'den 70'e herkesin kalbini kazanmayı başaran Sunal efsane sanatçılar listesinin başına adını yazdırdı. Genellikle filmlerde saf, şanslı ama iyi yürekli karakterlerin rollerine oynayan Kemal Sunal bir çok projede yer almayı başardı

1974 senesinde evlenen Kemal Sunal, Ali Sunal ve Ezo Sunal adlarında, biri erkek diğeri kız iki çocuğu sahibi oldu.

Hayatı boyunca toplamda 82 filmde rol alan Kemal Sunal. 3 Temmuz 2000 tarihinde Balalayka adlı filmin çekimlerine başlamak için Trabzon'a gitmek üzere bindiği uçakta kalkıştan hemen önce geçirdiği kalp krizi nedeni ile hayatını kaybetti.