Bir döneme damgasını vuran komedi karakter Burhan Altıntop patronunun köpeğini sevmeye kalkar. Çok yaklaşınca köpek panikler ve karakterimizin burnunu ısrır. Bu olay üzerine doktora giden Burhan izleyenleri gülmekten kırıp geçiren sahneye imza atar.

Avrupa Yakası Dizisinin Ana Karakterleri

Oyuncu kadrosu özenle seçilmiş, bir döneme damgasını vurmuş en mükemmel sitcom dizisi Avrupa Yakası'nı unutmak bir yana dursun, gün geçtikçe daha çok özlüyoruz. 2004 yılında yayın hayatına başladı ve 2009 yılında da sona erdi.

Son derece ılımlı olmasına rağmen sinirlendiğinde bambaşka biri olabilen, dediği dedik, cimriler cimrisi Tahsin Sütçüoğlu!
Tansiyon hastası olduğu için sinirlendiğinde çarpıntısı tutardı ve en çok kullandığı repliği duyardık: "Bak başladı gene tık tık tık"

Sürekli baş ağrısıyla boğuşan, sinirleri tepesinde, derdi evlatlarıyla olan İffet Sütçüoğlu!
Aşırı titizliği ve elit tavırları en belirgin özelliklerindendi ve başı ağrıdığında hazır olmamız gereken bir repliği vardı:

Abisine göre daha entelektüel, bilgili ve medeni olduğu için abisiyle sürekli bir çatışma halinde olan Aslı!
"30 yaşında hala bekarsam intihar ederim." cümlesinden dolayı evlenene kadar 29 buçuk yaşında olduğunu söylüyordu. Cem'le evlendi evlenmesine de, daha sonra boşandılar, sonra yine evlendiler tabii.

Turizm ve Otelcilik okurken müziğe merak salarak ünlü olmak için okulu bırakıp, işsizler ordusuna katılan, tüm gün muhallebicide Sertaç ve Tacettin'le yeni projeler düşünen Volkan!
Son derece yalancı ve fırsatçı, annesinin minik kuşuydu. Aslı'yla diyalogları ömre bedeldi.

Kuzeni Aslı'ya düşman, ablası Makbule'ye hayran asabi, kumarbaz ve kavgacıydı Sacit Kıral!
Makbule Kıral, doğru kelime telaffuzları yok denecek kadar az, ev kızı ve aşırı yağlı yemeklerin medar-ı iftiharıydı.

Makbule'nin bir tanecik sevdiceği, kendine hayran ve parayı seven, anlatılmaz yaşanır biriydi Burhan Altıntop.
Konuşma tarzı ve insanlarla ilişkisi öyle komikti ki, hali hazırda gerçek dünyada insanların dilindedir. Hemen hemen herkesle bir çatışma halindeydi, paraya çok düşkün ve aşırı cimriydi. Evinin her yerinde danteller vardı ve yalnızlıktan Çiko'yla dertleşirdi.