Gülmekten kırıp geçiren  "Kardeş Payı" dizine konuk olan Oktay Kaynarca rol aldığı sahne ile Sivaslıları mest etti. Emrah Kaman'ın rol arkadaşı olduğu sahne izleyenleri gülmekten kırdı geçirdi.

Emrah Kaman Kimdir?

Sivas’ta dünyaya gelen Emrah Kaman, lise eğitiminden sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde inşaat mühendisliği alanında eğitim gördü. Mezun olduktan sonra senaristlik yapmaya başladı. İlk uzun metraj senaryo deneyimini Balkan Düğünü isimli dizi ile gerçekleştirdi. Kamera karşısına ilk kez Kardeş Payı isimli dizi ile geçti.

2010’da Hanımın Çiftliği isimli dizinin senaristleri arasında yer aldı. Dizi, Adana’nın varoş semtlerinden konaklara uzanan bir hayat hikayesini ve yarım kalmışbir aşk hikayesini anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Özgü Namal, Caner Cindoruk, Ebru Özkan, Fikret Kuşkan ve Mehmet Aslantuğ yer aldı. Ardından pek çok dizi ve filmin senaryo bölümünde yer aldı.

2014’te Kardeş Payı isimli dizide Emrah karakterini canlandırdı. Dizi, aynı mahallede uzun yıllardır yaşayan üç kardeşin yaşadıklarını anlatıyor. Dizinin başrollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Seda Bakan yer aldı. Emrah Kaman, dizide canlandırdığı Emrah karakteri ile geniş kitleler tarafından tanınmaya başladı. Aynı yıl Bana Masal Anlatma isimli filmde Övünç karakterini canlandırdı. Film, tesadüfen tanıştığı Ayperi isimli genç ve güzel bir kıza aşık olan Rıza’nın yaşadıklarını komik bir şekilde anlatıyor. Filmin başrollerinde ise Fatih Artman, Hande Doğandemirler, Burcu Biricik, Erdal Tosun, Cengiz Bozkurt, Gökçe Bahadır ve Gürkan Uygun yer aldı.

Daha sonra Hadi İnşallah isimli filmde yer aldı. Film, hayattan umudunu kestiği anda hayatının aşkı ile karşılaşan bir kadının yaşadıklarını komik bir şekilde anlatıyor. Filmin başrollerinde Büşra Pekin, Murat Boz, Aydan Taş ve Müjde Uzman yer aldı. 2015’te Kaçma Birader isimli filmin oyuncu ve senaristliğini üstlendi. Filmde aynı zamanda Algı Eke, Nursel Köse, Emrah Kaman, Cihan Ercan, Zafer Algöz ve Melek Baykal yer aldı.