Gökyüzünde çiftin yaptığı rodeo gösterisi nefes kesti.

En Tehlikeli Hobiler

Paraşütle Atlama – Skydiving

Yaklaşık 4000 metre yükseklikten bir uçak ya da helikopterden atlıyorsunuz. Ve sırtınızdaki paraşüt bir süre sonra açılıyor! Adrenalinin babası bu! Yani çıldırmamız gerek ama yadırgamıyoruz! Nasıl güzel bir histir bilinmez. Profesyonel paraşütçüler paraşütleri açılmadan gökyüzünde bir araya gelip formasyon denilen şovu yapabiliyorlar. Ve hatta birkaç ay önce bununla ilgili bir dünya rekoru geldi. Bunun dışında Jack Nicholson ve Morgan Freeman’ın oynadığı Bucketlist’te(Yapılacaklar Listesi) de Freeman’ın ve Nicholson’ın listesindeydi paraşütle atlama. Ve o sahne de unutulmazdır!

Bungee Jumping

Avustralya yakınlarındaki Vanatu Adası’nda eskiden erkekliğe geçişin bir kanıtı olarak yapılırmış. Yani anladığınız üzere yürek ister! 75 metreden 233 metreye kadar uzanan yükseklikten aşağı atlıyorsunuz! Adrenalinin yeryüzünde en hızlı tırmandığı an. Atlıyorsunuz ve vücudunuza bağlanmış esnek bir halatla yukarı çekiliyorsunuz, yani yukarı fırlıyorsunuz. Bunu defalarca yapıyorsunuz. Ülkemizde en keyifli bungee jumping, Fethiye’de, Antalya Lara Beach’te, Bodrum ve Çeşme’de yapılır. Manzaraya karşı metrelerce yükseklikten atlamak! Çok çılgın. Yok ben Nepal’den balta girmemiş ormanlara atlayacağım derseniz de kabul. O bambaşka bir deneyim.

Yamaç Atlayışı

Doğanın ve denizin en güzel haliyle altınıza serildiği bir anda bir yamaçtan atlamaktan daha güzel ne olabilir bilemedik. Denize çok yüksekten bir dalış gerçekleştiriyorsunuz. Bambaşka bir dünyaya geçmek gibi. Tabiki buradaki şartımız çok iyi yüzme biliyor olmak. Ve hatta başlangıçta birkaç ders alıp eğitmen gözetiminde atlamak. Nitekim beklenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bir yamaçtan atlayıp denize dalmak inanılmaz bir histir eminiz ancak bu hobimizi çok iyi yüzme bilen çılgınlara sunmuş olalım! Ne bekliyorsunuz, bu yaz start almak için şimdiden hazırlıklara başlayın.

Kaya Tırmanışı

En tercih edilen doğa sporlarından olan kaya tırmanışı adrenalinin diğer adı olabilir. Tabi sorunsuz tımanınca fırlayan özgüven de bunun bir diğer adı! Onlarca, yüzlerce metre yükseklikte kayalara tırmanıyorsunuz, belinize asılı olan halat herhangi bir kaymada yere çakılmanızı önlüyor. Oldukça dikkat gerektiren bir spor. Her ne kadar fiziksel güç gerektiren bir doğa sporu gibi dursa da büyük oranda zihinsel odaklanmayı ve iyi düşünebilmeyi gerektiriyor. Yükseklik korkusu olanları çok korkutacağı kesin ama hobi olarak yapamasanız bile hayatınızda bir kez olsun yapmanız gereken bir spor.