Bazen istenmeyen durumlarında google kameralarına yakalanması

Google Earth Nedir

Uydu aracılığıyla alınan görüntülerin ücretsiz bir şekilde Haritalar hizmeti üzerinde kullanıcılara sunulmasını sağlayan Google, Haritalar hizmeti yanında pek çok ekstra özelliği de sunuyor. Örneğin Google Earth hizmetini kullanarak tüm Dünyayı uçakla gezebilir, iki mesafe arası uzaklığı belirleyebilir ya da sokak görünümüne girerek bilmediğiniz yerleri daha yakından görebilirsiniz.

Google Earth Ne İşe Yarar?

Google, sunmuş olduğu Earth hizmeti ile tüm Dünyayı görme fırsatı sunuyor. Tamamen uydu aracılığıyla alınan görüntüler birleştirilerek resim haline getirilirken üç boyutlu görüntü seçenekleri ile tüm noktalar net olarak izlenebilmektedir. Google Earth ile istediğiniz ili, ilçeyi ya da doğrudan ülkeyi gezebilir görüntüler alabilirsiniz.

Her ne kadar sık aralıklar ile güncellenmiyor olsa da son üç – altı aylık periyotlarda tüm değişimleri izlenebilmektedir. Üstelik Google Earth aracılığıyla gitmek ya da görmek istediğiniz yerler hakkında bilgi alabilir, mesafeleri hesaplayabilir, uçuş simülatörünü kullanarak önceden gezebilirsiniz. Online olarak tarayıcı tabanlı kullanabileceğiniz Earth hizmetini sunulan uygulama ile bilgisayarınız üzerinde de kullanabilirsiniz.

Google Erath kullanarak alan hesaplama hizmetini yapılabilir, gitmek istediğiniz alanın bulunduğunuz alana ne kadar mesafede olduğunu bu hizmet sayesinde öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra bir alanın büyüklüğünü yine bu program sayesinde hesaplayabilirsiniz.

Google Earth uygulaması, mobil cihazlarınızda veya bilgisayarınıza indirerek güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Ücretsiz olan bu programın tüm hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanuz Pro sürümünü temin etmelisiniz.