Iphone dayanıklılık testi büyük merak uyandırdı. Telefonun dayanıklılık testindeki başarısı izleyenleri hayran bıraktı.

iphone 7 Dezavantajları

Cihazın işlemcisi yüksek hızlara ulaştığı için, bu hızlara ulaştığı zaman cihazdan sesler çıkabiliyor. İnternette iPhone 7 yılan sesi çıkarıyor şeklinde haberler çıkmıştı. Aslında bu işlemciye göre bu tarz seslerin çıkması normal. Daha öncesinde bir çok modelde bu sesin yer aldığını sizlere söylemiştik. iPhone 7 ile beraber A10 işlemcisi yüksek hızlara çıktığı için diğer akıllı telefon modellerine göre daha duyulabilir bir ses karşımıza çıkmış.

Kulağınıza yakınlaştırdığınız zaman duyabileceğiniz bir ses internette bir çok haber sitesi tarafından yılan sesi olarak tabir edildiği için bu konuda endileşenen kullanıcılar da oldu. Eğer kulağınız çok hassassa bu bir dezavantaj.

iPhone 7’ye kulağınızı dayadığınızda ufak ufak duyulabilen (sadece işlemci çok hızlı çalıştığında) bu sesi takıntı haline getirecekseniz, satın almanızı tavsiye etmiyoruz. Çok fazla oyun oynayan, çalışan uygulamaları kapatmayan birisi iseniz, bu durumdan rahatsız olabilirsiniz. Lakin işlemciye aşırı yük bindirildiğinde bu sesi duymak kaçınılmaz bir son.

PhoneBuff tarafından yapılan sağlamlık testinde iPhone 7 ve iPhone 6S sağlamlık konusuyla karşı karşıya getirildi ve hangi telefonun daha sağlam olduğu ölçüldü. Aslında birbirlerinden çok da farklı sonuç göstermeyen telefonlarda özellikle kasanın çizilmesi konusunda iPhone 6S'in daha dayanıklığı olduğu görülürken darbe alma konusundaysa pek de bir farkları yok gibi.