Kemal Sunal' ın oynadığı şahane bir film daha... Tokatçı filminin renkli karakteri olan usta oyuncu Sunal bu filmde uçucu madde satışı yapan bir mafya vari adam olan Erol'u tokatlayarak "karbonat Erol" yapıyor.

Ünlü Oyuncu Kemal Sunal'ın Rol Aldığı Senaryosunu Suphi Tekniker'in Yaptığı Yönetmenliğini İse Natuk Baytan'ın Üstlendiği  Tokatçı Filmi Hakkında Bilgi

Saf köylü Osman, yanında ırgat olarak çalıştığı Hasan Ağa' nın kızı Emine' ye deliler gibi aşıktır...Bunu ağaya açıklayınca ağa öfkeden deliye döner. Ancak Osman ailesiyle birlikte kapısına dayanınca da yüklü miktarda başlık parası ister. Aşkından divane olan Osman yüzünden başlık parası arttıkça artar ve 600 bin liraya yükselir. Parayı biriktirmek için gurbete çalışmaya giden Osman tamamladığı başlık parasıyla köye dönerken soyulur. Parayı biriktirmek için gurbete çalışmaya giden Osman tamamladığı başlık parasıyla köye dönerken soyulur. Dönüşte Emine' yi alamadığı gibi, toprakları elinden alınan babasının da ölümüne tanık olur. Tekrar şehire dönen Osman hem başlık parası biriktirmek, hem toprakları geri almak için çare aramaya başlar. İkinci İstanbul macerasında karşısına çıkan askerlik arkadaşı Şevket, ona kısa yoldan zengin olmasına yarayacak tokatçılğı öğretmeye başlar. Şevket' ten insanla rı ve hayatı tanımaya öğrenen Osman, ona saflığı ve iyiliği öğretecektir.

Oyuncuları

Kemal Sunal: Osman
Nazan Saatçi: Emine
Ali Şen: Hasan Ağa
Şevket Altuğ: Şevket
Ünal Gürel: Kara (Karbonat) Erol