Aracın oldukça lüks olması ve zemine yakın olmasından endişelenen polis, aracı çekerken adeta ecel terleri döktü.

Özel Üretilmiş Milyon Dolarlık Lüx Otomobiller, En Pahalı Araba Resimleri, En Pahalı Araba Fiyatları, Son Model Lüx Arabalar, Son Model Lüx Otomobiller, Özel Üretilen Otomobiller

Klasik araba kolesiyoncularının gittiği müzayedelerde rastlanan bu etiketleri bu arabalarda gördüğünüzde şaşırmayın. Çünkü onlar sadece “Zenginler” için üretildi.

Çünkü bu modeller çok özel müşterileri için özel olarak tasarlanmış ve sınırlı sayıda üretiliyor.

Teknik anlamda pek çok ortak özelliği taşımış olsalar da 1 milyon dolar üzerindeki fiyatları belki de en önemli özellikleri.

En azı 100 en çoğu 1000 adet üretilen bu araçlar araba tutkunlarından çok lüksü bir yaşam modeli haline getiren özel koleksiyomcular için üretiliyor. Ve sahipleri için bu araçlar bir arabadan daha çok şey ifade ediyor.

İşte, lükste sınır tanımayan milyarderlerin milyon dolarlık bebekleri…

Supercar
Jaguar Hybrid Supercar, sadece 250 adet üretildi ve fiyatı ise 1,1 milyon dolar.milyon $ ‘lık ortalama bir fiyat ile inşa edeceğini duyurdu.

Pagani Huayra
Büyük ve korkunç rüzgar tanrısı Aymara Huayra Tata adını alan Pagani Huayra, 700 beygir gücünde 3 ton ağırlığında ABD pazarı için üretilen bir İtalyan spor otomobili. Sadece 20 adet üretildi, fiyatı ise 1.1 milyon dolar.

McLaren F1
Oldukça iddialı bir yarış otomobili. Autocar dergisi tarafından dünyanın en iyi otomobili seçildi. Fiyatı 1.1 milyon dolar.

Maybach 62 Landaulet
Hız ve lüks tutkunlarını tahrik etmek amacıyla üretildi. Alman lüks otomobil üreticisi Maybach tarafından sadece süper-zenginler için özel olarak üretildi. Fiyatı da milyardere özel, 1 milyar 35 milyon dolar.

Bugatti Veyron Sedan
Fransızların yüksek performanslı otomobili Bugatti,1998 yılında Volkswagen tarafından satın alındı. Ve efsane yeniden yaratıldı.Fiyatı dudak uçuklatıyor tam 1,4 milyon dolar. Astronomik fiyatına rağmen 1.500 adet satılması bekleniyor.

McLaren Mercedes SLR Stirling Moss
Sadece 75 adet üretildi ve fiyatı 1,7 milyon dolar. Her türlü konfora sahip bu model maksimum 217 km hız yapabiliyor.