Uzun dönem boyunca beraber hayatlarını devam ettiren çiftler eşlerinmin makyajsız halini görünce tanımakta güçlük çektiler. Kimisi hiç tanımadı, kimisi beraber geçen onca süreyi sorguladı...

Doğal Görünmek İçin Uygulanması Gereken Altın Kurallar

İşin sırrı makyajınızın aşırıya kaçmamasında! Profesyonel önerilerimiz sayesinde siz de doğal güzelliğinizi doğru şekilde sergileyebilirsiniz.

Dudaklarınıza kendi renginden daha koyu tonda bir ruj sürmeyin. Koyu ruj ifadenizi sertleştirir, bu da sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir.

Yüzünüz parlıyorsa hemen bir pudraya sarılmayın. Parlayan bölgenizdeki fazla yağı kağıt mendille hafifçe dokunarak alın.

Fondöten seçmeden önce ten renginizi iyi tanıyın. Renk pigmentleri güçlü olan fondötenlerden uzak durun. Ya renklendirilmiş yüz kremleri kullanın ya da fondöteninizi yüz kreminizle karıştırarak uygulayın.

Fondöteni iki ince kat halinde sürün. Böylece makyajınız teninizle daha uyumlu görünecektir.

Allığı doğrudan elmacık kemiğinin üzerine sürmek yüzünüze canlı bir görünüm verir. Elmacık kemiklerinin altına uygulamak ise yüz şeklinizi vurgular.

Çizgiler ve geçişler doğal makyajda büyük önem taşıyor. Keskin hat oluşmaması için dudak kalemini dudaklarınızın ortasına sürdükten sonra dağıtın.

Uçuk renklerin de tene uyum sağlaması gerekir. Açık tende bej ve pembe; buğday tende lila; yanık tende ise pembemsi kahve hoş durur. Esmerler altın tonları kullanabilir.

Koyu renk kaş kalemi ifadenizi sertleştirir. Onun yerine, açık kahve bir kalem ya da renksiz parlatıcı ile kaşlarınıza şekil verebilirsiniz.

Siyah eyeliner bu tarz makyajda fazla göze batar. Bunun yerine siyah kalemi çok hafif kullanın ya da daha açık renkleri tercih edin.

Birkaç sivilce için bütün yüzünüzü fondötene bulamanıza gerek yok. Sadece problemli noktalara kapatıcı uygulayabilirsiniz.

Kahverengi maskara çok doğal durur. Özellikle gündüz makyajı için idealdir.