Oynanan maçtan sonra klasikleşmiş basın konuşması yapan teknik adamlar köşesinde döneme damga vuran bir olay yaşanmıştı. Köklü bir kuruluşun muhabiri teknik adamı röportaj için ikna etmiş fakat her ne olduysa canlı yayın başladıktan sonra İngilzce cümle kurmayı  birden unutup kelime kelime konuşarak Hollandalı teknik adamla iletişim kurmaya çalışmıştı. Durumu bozuntuya vermeyen teknik adam muhabirin sormak istediği konuları anlayıp tüm ciddiyeti ile cvaplamıştı. 

Hollandalı Guus Hiddink Kimdir?

Futbol kariyerine Hollanda’da amatör bir kulüp olan SC Varsseveld‘de başlayan Hiddink, profesyonel olduktan sonra 1967 yılında De Graafschap takımına transfer oldu. Aktif futbol hayatının büyük bir bölümünü bu takımda geçiren Hiddink, birkaç farklı takımla kısa süreli maceralar yaşasa da, tekrar De Graafschap’a döndü ve jübilesini bu takımda yaptı.

Teknik direktörlük kariyerine De Graafschap takımında yardımcı teknik adam olarak başladı. Sonraki yıllarda PSV Eindhoven takımının başına geçti ve önemli başarılara imza attı.

1990 yılında bir sene boyunca Fenerbahçe SK’nın teknik direktörlüğünü yaptı ve ardından İspanya‘nın Valencia kulübünde görev aldı.

1994–1998 yılları arasında Holanda Milli Futbol Takımı’nın teknik direktörlüğünü yapan Hiddink, bu görevin ardından İspanya‘ya giderek Real Madrid ve Real Betis takımlarını çalıştırdı.2000–2002 yılları arasında Güney Kore Milli Takımı’nı çalıştıran Hiddink, 2002 Dünya Kupası‘nda takımını yarı finale taşımayı başardı.

2005–2006 yılları arasında Avustralya milli takımının başına geçti ve takımı 32 yıl aradan sonra Dünya Kupası finallerine taşıdı.

10 Nisan 2006’da Hollanda televizyonlarına Rus Milli Takımı ile 2.5 yıllık bir sözleşme imzaladığını açıkladı. Rus Milli Takımı Euro 2008 turnuvasına da Guus Hiddink önderliğinde hazırlanmakta.