Türkiye Cumhuriyeti'nin Reis-i Cumhur'u Recep Tayyip Erdoğan maç sonrası Fenerbahçeli futbolcular ile içten bir diyalog gerçekleştirdi. Fenerbhaçe'nin Slovak defansı Martin'in kaçırdığı gol pozisyonunu hatırlatan Recep Tayyip Erdoğan, "sen galiba benim Başakşehir'e attığım golü görmedin" diyerek espri yapmayı ihmal etmedi.

Reis-i Cumhur Erdoğan'ın Futbol Kariyeri

Siyasete atılmadan önce futbolculuk yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Mahalle takımında amatör olarak oynayıp 12 Eylül'ün hemen akabinde futbola noktayı koydum" diyerek oynadığı mevkileri de açıklamıştı. Türkiye Cumhuriyeti' nin Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İlk zamanlar daha çok forvettim ardından orta saha ve libero oynadım. Kale dışında her yerde bulundum.' diye ifade etmişti.

Türkiye Cumhuriyeti' nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1969 yılında, 15 yaşındayken Camialtı Spor Kulübü' nden transfer teklifi alarak bu kulüpte daha önce sürdürdüğü spor etkinliklerine ilk büyük adımı atmıştı. Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra Camialtı Spor Kulübü'nden İ.E.T.T'ye transfer oldu. 1976 yılında İ.E.T.T futbol takımı da İstanbul şampiyonu oldu. 12 Eylül 1980 sonrası ise, İ.E.T.T' den ayrılmak zorunda kaldı. 16 senelik futbol hayatını da böylece noktalamış oldu.

F.Bahçe' den Teklif Almıştı

Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, bir uçak seyahatinde kendisine Kaloperoviç döneminde (1976- 78) Fenerbahçe' den teklif geldiğini, ama babasının rızası olmadığı için profesyonel futbola geçemediğini anlatmıştı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koyu bir Fenerbahçeli olduğu söylemesi ve ardından Türkiye'deki tüm kulüplere eşit mesafede yaklaşıyorum demesi sporda da adalet timsali olduğunu göstermektedir.