Gariplikler ülkesi Rusya'da gün geçmiyor ki bir gariplik daha yaşanmasın... Yol kenarında park halinde olan araçtan inen kişiler ile yoldan geçen bir vatandaş silahlı kavgaya tutuştu. Olay esnasında vatandaş arabanın üzerinde zıplayarak maddi hasar oluşmasına yol açtı.

Rusya Hakkında Bilgi...

Rusya Federasyonu toprakları 11 zaman dilimi boyunca uzanır. Bu kadar farklı zaman dilimine yayılabilmiş tek ülkedir.Bunun nedeni diğer ülkelere göre toprak yüzölçümünün fazla olmasıdır. Bu yüzden zaman dilimleri uzantısı 11 dilimdir. Rusya ; dünyanın en geniş topraklarına sahip ülkesi olmasına rağmen topraklarının %72'si boştur.En yüksek yeri ise 5630 m yüksekliğindeki Elbrus (El-Iruz) Dağıdır. En önemli nehirleri Volga ve don nehirleridir. Büyük şehirler genel nehir kıyılarında bulunmaktadır.


En büyük şehirleri: Rusya Hakkında, (sırasıyla) Moskova, Saint Petersburg, Nijni Novgorod , Novosibirsk, , Yekatinburg, Samara, Omsk, Kazan, Çelyabinsk, Rostov-on-Don, Ufa,Volgograd, Perm, Krasnoyarsk, Voronej, Tolyatti, Krasnodar, Ulyanovsk, İjevsk.

Madenler : Dünyanın 2. büyük kömür üreticisi olan Rusya'da çıkarılan diğer yer altı zenginlikleri olarak petrol ve doğalgaz yataklarının yanısıra demir, altın, mika, kurşun, çinko, bakır, grafit, alüminyum ve elmas önemli madenlerdir.Dünya demir rezervinin yaklaşık % 40’ı buradadır.
Rusya Temel ihraç ürünleri: Petrol ve yan ürünleri, doğalgaz, ağaç ürünleri, metaller, kimyasal maddeler, çeșitli endüstri ürünleri. Rusya hakkında genel gaz

Rusya Temel ithal ürünleri: Çeşitli tüketim ürünleri, makine ve ekipmanlar, şeker, ilaç, tahıl.

Rusya'da Endüstri : Rusya Federasyonu, sanayisi gelişmiş ülkeler arasında yer alır. Başlıca endüstri alanları çelik, makina, makina aletleri, çimento, kağıt, kimyevî maddeler ve otomobildir.Kürk endüstrisi ülkede bir hayli gelişmiştir.

Rusya'da Ormancılık : Ülkenin Avrupa bölümünde çam, köknar ve meşe, Sibirya tarafında sedir, karaçam ve köknar ormanları yer alır. Dünya kereste üretiminin % 20’sine yakın bir bölümü Rusya'ya aittir.