Şans bvazılarımızın kapısına uğramadan geçer gider bazılıramızın ise kapısını çalmak yerine kırar içeri girer. Dünya üzerinde şansın olmadığını düşünenler buraya... Duyduklarınıza inanmakta güçlük çekiyor olanbilirsiniz fakat hepsi doğru...

Şansı Açık Olan İnsanlar Serisi...

1. Bahçesiyle ilgilenen Lena Påhlsson, 16 yıl önce kaybettiği yüzüğünü, bir havucu topraktan çıkardıktan sonra havucun üzerinde buldu.
Yüzük 1995 yılında Lena'nın mutfakta yemek yaparken yüzüğü tezgahın üzerine koyması sonucu kayboluyor. Tahminlere göre ise yüzük tezgahtan gübre kovasına düşüyor ve tarla gübrenelirken bir şekilde toprağa karışıyor. Eğer bu şanslı havuç olmasaydı, yüzük belki de hiçbir zaman bulunamayacaktı.

2. Yıllarca araştırmanın sonucunda, Steve Flaig biyolojik annesini çalıştığı mağazada buldu
18 yaşından beri annesinin izini süre Flaig, 2007'de kendisinin çalıştığı mağazada, annesinin de çalıştığını öğrenince sonunda annesini bulmuş oldu. Görünüşe göre, annesinin adını Christine Tallady sanan Flaig, aslında adının Chris Tallady olduğunu öğrenince şok olmuş.


3. Virginia Fike aynı günde loto'yu 2 kez kazandı

Fike loto oynarken daima aynı formülü kullanarak sayıları belirliyordu: Annesinin ve babasının evlilik yıl dönümleri + yaşları/ evlendikleri yıl. 2012'de kasada yaşanan bir karışıklıktan ötürü, oynayacağı rakamları iki kez oynayan Fike, tanesi 1 milyon dolardan, 2 milyon dolar kazanmış oldu. Sonraki gün televizyonda haberleri gören Fike, bankaya kadar gülerek gittiğini söylüyor.

10. Juliane Koepcke Peruvian Amazonda gerçekleşen uçak kazasından kurtulan tek isimdi

İşin ilginç kısımı ise sadece kazadan kurtulmak ile kalmayan Koepcke, kurtarılmadan önce 10 gün boyunca etrafı timsahlarla sarılı bir ormanda hayatta kaldı.

12. Howard Ulrich ve 7 yaşındaki oğlu balıkçı tekneleri ile dünyanın en büyük mega-tsunamisi'nden kurtuldular

9 Temmuz 1958 günü Alaska'da meydana gelen deprem, neredeyse Eyfel Kulesinin iki katı büyüklüğünde bir tsunami oluşturdu! Ulrich çapasını çekmeye çalışırken tsunami dalgasının tekneyi en yukarı kaldırıp ağaçların olduğu bölgeye savurması sonucu oğlu ve Ulrich hayatta kalmayı başardılar.