Türk Özel Kuvvetlerinin başından geçen olayları konu alan bu filmdeki sahne göğsümüzü kabartacak cinsten. Riskli bir rehine operasyonunda gözünü dahi kırpmadan, bir dakika bile canını feda etmek için çekinmeyen Türk Askeri'nin başarıya ulaşması konu alınmıştır.

İlk filmden 4 yıl sonra vizyona giren Dağ 2, Alper Çağlar’ın hem yönetmenliğini hem de senaristliğini yaptığı savaş ve dram türünde bir film olarak karşımıza çıkmaktadır. Serinin ilk filmine göre 10 kat daha fazla bütçe ile çekilen filmin oldukça iddialı bir film olduğunu söyleyebiliriz. Oyuncuların uzun süre gerçek askeri eğitimlere katılması da filmin gerçekçiliğini üst noktalara çıkarmayı sağlamış. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçek silah ve mühimmat vererek desteklediği film, 2016 yılının çok ses getiren Türk yapımlarından biri olmayı başarmıştır.


Bekir ve Oğuz zorunlu askerlik döneminde birbirinden nefret eden iki askerken sonradan aralarındaki ilişki büyük bir arkadaşlığa dönüşmüştür. Biri vatanı için bir şeyler yapmak isteyen okumuş diğeriyse hayatta hiçbir amacı olmayan öfkeli bir delikanlıdır. Askerliklerinin son zamanlarında Özel Kuvvetler Komutanlığı’na katılmak için başvururlar. Oğuz’un kulağındaki, Bekir’in ise bacağındaki rahatsızlık önüne engel olsa da komutanları onların sınava katılmalarına izin verir. Sınavı kazanan ikili 6 yıllık eğitimin ardından ilk görevleri için Irak’a gitmek üzere “Fırtına Getiren” isimli time dahil olurlar. Görevleri Işid’in elinde esir olan Türk Gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarmaktır. Timi zorlu bir görev beklemektedir.