Sihirbazları izlemeyi hemen hemen hepimiz severiz. Bazı anlarda "bunu nasıl yaptı?" diye sormaktan kendimizi alıkoyamayız. İşte Sihirbazların gösterilerilerinde yaptıkları numaralar. Bunları öğrenince kulaklarınıza inanamayacaksınız.

 İşte Bazı Sihirbazlık Gösterileri ve Yaptıkları Numaralar

İyi bir sihirbazın görevi, seyircinin nefesini kesebilmek ve bir sonraki gösterisini sabırsızlıkla beklemelerini sağlamaktır. Sihirbazlar evrenin yasalarına karşı gelebilmeleriyle ünlüdür. Birazdan okuyacaklarınız içinizi bir bakıma rahatlatacak çünkü bunlar sadece birer numara. Kimsenin doğaüstü güçleri falan yok. İşte size Bright Side'dan derlediğimiz ve yıllardır gördüğümüz 6 sihir numarasının sırları:

1. Ortadan ikiye bölme numarası:
Hepimiz dehşet ve korku dolu gözlerle izlemişizdir bu numarayı. Bilmemiz gereken, aslında kutunun içinde iki kadın olduğu.

2. Yırtık para numarası:
David Copperfield yaptığı bu numarada bir kağıt parayı katlayıp kalem ile yırtıyor ancak parayı açtığında bir bakıyoruz ki hiçbir yırtık yok.

3. Havaya yükselme numarası:
Bu numaranın, sokak sihirbazlarınca da çok kullanılan sırrı, akıllıca saklanan destek. Bu yüzden numarayı yaparken hiçbir sihirbazın giydiği elbisenin içinde ne olduğunu göremezsiniz.

4. Kaybolan bardak numarası:
Önce numarayı biraz anlatalım. Sihirbaz üzerinde bir su bardağı olan masaya yanaşır, masanın üzerine bir bez örter, sonra bezi havaya fırlatır. Bez yere düşer ve bardak ortada yoktur. Görmediğiniz kısım, aslında bezin altında sandığınız bardağın sadece tellere bardak şekli verilmiş bir illüzyon olduğudur. Bardak çoktan masada gizli bir bölmeye düşmüştür.

5. İnsan zikzağına ne dersiniz?:
Bu numaranın gidişatı tümüyle asistan kızımızın ne kadar maharetli olduğuna bağlı.
Seyirciye hiç kıpırdamadığını düşündürebilmek.

6. Geldik sonuncuya, Michael Jackson'ın yer çekimine karşı koyması:
Smooth Criminal klibini hatırlar mısınız? Michael Jackson ve dansçıları 45 derecelik açıyla vücutlarını dik tutarak eğilirken? Bunun sırrı da gördüğünüz üzere Michael'ın kendi tasarladığı özel ayakkabılar. Bu şekilde yere tutunabilen Jackson, bize imkansız görünen bir şeyi başarabilmiş.