Gayet sanatsal bir çalışma ile jipi parçalara ayıran gençler  Sosyal medyada yankı uyandırdı

En Pahalı Jipler

1990’lı yılların sonu 2000’li yılların başında arazi araçları ve SUV’lar heybetli ve öfkeli bir görünüm kazandı. Tüketicilerine çok yönlü kullanımları ile hitap etmeye başladı. Arazi araçlarında bir kamyon ve minibüsün evliliği olarak görebilirsiniz. Bir kamyondan farksız olmasının yanı sıra gücü, konforu ile gündelik kullanım için de mükemmel makineler…

2000’li yıllar ilerlemeye başladıkça patlak veren petrol krizi sonrasında her ne kadar daha küçük ve yakıt tasarruflu araçlara geçilse de, arazi araçlarının her zaman bir müşterisi çıkıyor. Bu petrol krizinden nasibini alan bir model olarak Hummer’ı biliyorsunuz. Artık üretilmeyen Hummer, arazi aracı sınıfının vazgeçilmezlerindendi.

2014 Lexus LX 570
Lexus, 1996 yılında LX modelini üretmeye başladı. Şirketin LX modeli, lükse geçiş modeli olarak da tanımlanabilir. 5.7 litre V8 motoru, 6 vitesli şanzımanı, 383 beygir gücü bulunan bu aracın, 2014 modeline “crawl control” denilen arazi kullanımı destek sistemi eklendi. Bu sistem, sürücünün tüm dikkatini direksiyona vermesini sağlamak için frenleme ve hızlanma kontrolünü üstleniyor.

2014 Range Rover Sport Supercharged Autobiography
Land Rover ve Range Rover isimlerini duymak bazılarına yetiyor da artıyor bile. Uzunca bir süredir SUV pazarında zaten popüler olan Land Rover ve Range Rover, Avrupalı otomobil üreticisi Jaguar’ın ürettiği SUV’lardan önce SUV üretiyordu. Autobiography serisini, 2014 yılında sınırlı sayıda üreten Range Rover, Supercharged ile 510 beygir gücüne çıktı ve 5.0 litre V8 motoru ile tüketicilerine hizmet veriyor.

2014 BMW X6 – M
MW’nin bu modeli şimdiye kadar üretilen en büyük yarış arabası olabilecek özellikte. BMW sedan ve SUV modellerinde lüks tutkunluğu ile bilinir ve X6 – M aşırı lüks tutkunu olarak tanımlanabilir. Ebat olarak sedandan daha büyük, ama bir SUV’dan daha küçük. BMW’nin benzersiz xDrive dört tekerlek çekiş sistemi ile aracın içinde büyük bir konfor yaşayabilirsiniz. 4.4 litre V8 motora sahip olan BMW X6 – M, 555 beygir gücünde. Araç çok hızlı, çok güçlü, çok kompakt olarak tanımlanıyor.

2015 Cadillac Escalade ESV HPE 550
Lüks SUV pazarının kralı olarak tanımlanan Cadillac Escalade ESV, stili ve konforu ile de benzersiz. Normal bir ESV’nin maliyeti yaklaşık 89.075 dolar. Ama 2015 yılı için özel yükseltme paketi ile 15.950 dolar daha fazla bir maliyet uygulanıp 105.025 dolardan pazara çıkacak. Motoru Hennessy Performance Engineering şirketi tarafından özelleştirilmiş kompresörlü motoru ile özel sipariş SUV olarak pazarda yerini alacak. 557 beygir güç üretebilen 6.2 litre V8 motor takıldı ve yeni bir canavar üretildiği konusunda iddialı.