Türk usulü Iphone dayanıklılık testinde ilginç görüntüler ortaya çıktı

IPhone'unuz sıçramaya, suya ve toza karşı dayanıklıdır ve kontrollü laboratuvar koşullarında yapılan testler sonucunda IEC 60529 standardına göre IP67 derecesi almıştır. Suya, sıçramaya ve toza dayanıklılık kalıcı değildir ve normal kullanıma bağlı yıpranma sonucunda azalabilir. Sıvı hasarı, garanti kapsamında değildir.
Sıvı hasarını önlemek için şunları yapmaktan kaçının:
iPhone'unuzla yüzmek veya duş almak
iPhone'unuzu duş, su kayağı, wake boarding, sörf, jet ski gibi eylemlerle basınçlı veya yüksek hızda suya maruz bırakmak
iPhone'unuzu saunada veya buhar odasında kullanmak
iPhone'unuzu kasıtlı olarak suya daldırmak
iPhone'unuzu önerilen sıcaklık aralıklarının dışında veya aşırı nemli koşullarda kullanmak
iPhone'unuzu düşürmek veya diğer darbelere maruz bırakmak
Vidaları çıkarmak da dahil olmak üzere iPhone'unuzu sökmek
iPhone'unuzun sabun, deterjan, asitler veya asitli yiyeceklerle ve her tür sıvıyla (örneğin, tuzlu su, sabunlu su, havuz suyu, parfüm, böcek kovucu, losyon, güneş yağı, yağ, yapışkan giderici, saç boyası ve çözücüler) temasını en az düzeye indirin. iPhone'unuz bu yabancı maddelerden herhangi biriyle temas ederse iPhone'unuzu temizleme yönergelerini uygulayın.
iPhone'um ıslanırsa ne yapmalıyım?

iPhone'unuza sıvı sıçrarsa yumuşak, tüy bırakmayan bir bezle (örneğin, lens temizleme beziyle) silin. SIM tepsisini açmadan önce iPhone'unuzun kuru olduğundan emin olun.
iPhone'unuzu kurutmak için Lightning bağlayıcısı aşağı bakacak şekilde hafifçe elinize vurarak fazla sıvının akmasını sağlayın. iPhone'unuzu hava akımı olan kuru bir yerde bırakın. iPhone'u doğrudan Lightning bağlayıcısından içeri doğru soğuk hava üfleyen bir fanın önüne koymak, kurutma işlemine yardımcı olabilir.
iPhone'unuzu harici bir ısı kaynağı kullanarak veya Lightning bağlayıcısının içine pamuklu çubuk ya da kağıt havlu gibi yabancı maddeler sokarak kurutmayın.
iPhone'um ıslanırsa şarj edebilir miyim?

iPhone'unuz sıvıyla temas ederse tüm kabloları çıkarın ve tamamen kuruyana kadar aygıtınızı şarj etmeyin. iPhone'unuz ıslakken aksesuarları kullanmak veya şarj etmek aygıta hasar verebilir. Lightning kablosuyla veya bir Lightning aksesuarı takarak aygıtı şarj etmeden önce en az 5 saat bekleyin.
Kablosuz şarj için iPhone'unuzu yumuşak, tüy bırakmayan bir bezle (örneğin, lens temizleme beziyle) silin. Uyumlu bir kablosuz şarj matına yerleştirmeden önce iPhone'un kuruduğundan emin olun.