Mecnun Leyla'dan sonra yeni biriyle tanışmak için mekana gelir fakat Mecnun o kadar bahtsız biridir ki kenidisi ile tanışmaya gelen kıza da bu bahtsızlığını bulaştırır. Kız önce telefonda kara haberi alır daha sonra mekandan koşarak çıkar ve bir araba kendisine çarpar...

Ali Atay Kimdir?

Ali Atay 1976 yılında Rize’de doğmuştur. Aslen Rizeli olan Ali Atay atay eğitim hayatının bir bölümünü burada geçirmiştir. 1999 senesinden Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde okuyan ve tiyatro oyuncusu olarak mezun olan Ali Atay televizyon ekranlarına ilk olarak İkinci Bahar dizisiyle başlamış ve bu dizide Ersin karakterini canlandırdı.

2000 yılında 7 numara dizisinde konuk oyuncu olan Ali Atay 2003 senesinde Şapkadan Babam Çıktı ve 2004 yılında Çınaraltı dizisinde oynamıştır.

2008 yılında Ebru Cansız ile evlenen Ali Atay 2013 yılında şok kararla eşinden boşanmıştır.

Beyaz perdeye 2000 yılında giriş yapan Ali Atay Artık Çok Geç filmiyle herkesi kendine hayran bırakmıştır.

2011 yılında TRT 1 ekranlarının vazgeçilmez dizisi olan Leyla İle Mecnun’da oynayan ve Mecnun karakterini canlandıran Ali Atay bu diziyle şöhretin zirvesine ulaşmıştır.

Oyunculuğu kadar sempatik tavırlarıyla herkesin ilgi odağı olan Ali Atay, Leyla ile Mecnun dizisinde 3 sezon oynadıktan sonra erken finalle ekranlardan uzaklaşmıştır. Daha sonrasında Ben de Özledim diziyle Star TV ekranlarında yerini alan Ali Atay projenin tutmaması üzerine uzun bir süre dizi sektörüne ve oyunculuğa ara vermiştir.

ALİ ATAY’IN OYNADIĞI DİZİLER

2006 yılında Cemile dizisinde Demir karakterini canlandırmıştır
2008 yılında Eşref Saati dizisinde Sebati karakterini canlandırmıştır
2009 yılında Yapma Diyorum dizisinde Aşık Mağlubi karakterini canlandırmıştır
2010 yılında Kılıç Günü dizisinde Cenk Kızıltan karakterini canlandırmıştır
2011-2013 yılında Leyla ile Mecnun dizisinde Mecnun Çınar karakterini canlandırmıştır
2013-2014 yılında Ben de Özledim dizisinde Ali Atay karakterini canlandırmıştır
2015 yılında Mutlu Ol Yeter dizisinde Can karakterini canlandırmıştır