Suriçi'nde minibüs şoförlüğü yapan bir genç yolcularla komik bir diyaloğa girer. Genç adama neden bekliyoruz diye sitem eden elinde çiçek olan yaşlı amca sitem ettiğine pişman olur. Genç şoför amcamıza yolcuların içinde rencide edici sözler söyler fakat daha sonradan gönlüğnü alır.

Fatih Artman Kimdir?

13 Şubat 1988 yılında Ankara'da doğdu. Ankara'nın Gazi Mahallesinde 3 çocuklu bir ailenin en küçüğüdür. Annesi ev hanımıdır. Babasını 2002 yılında kaybetti. Türk dizi ve sinema oyuncusu Fatih Artman 13 Şubat 1988 yılında Ankara'da doğdu. Ankara'nın Gazi Mahallesinde 3 çocuklu bir ailenin en küçüğüdür. Annesi ev hanımıdır. Babasını 2002 yılında kaybeden Fatih Artman, ilkokul ve liseyi kendi mahallesinde okudu. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümünü okudu. Kendi tabiriyle cep harçlığını çıkarmak için oyuncu olan Fatih Artman, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde Harun karakteri ile gönüllere taht kurdu. Kanal D ekranlarının iddialı yapımı Vatanım Sensin’in kadrosunda yer alan genç oyuncu, Yakup karakterine hayat veriyor.


İlkokul ve liseyi kendi mahallesinde okudu. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümünü okudu. Kendi tabiriyle cep harçlığını çıkarmak için oyuncu olan Fatih, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde Harun karakteri ile gönüllere taht kurmuştur.

YER ALDIĞI FİLM VE DİZİLER

2010-2013 Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi-Harun

2011 Film Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm-Harun

2013 Film Behzat Ç. Ankara Yanıyor-Harun

2015 Film Bana Masal Anlatma-Rıza

2015 Dizi Beş Kardeş-Aziz

2016 Film Ekşi Elmalar-Habip

2015 Film Kırık Kalpler Bankası-The Angel

2017 Mini dizi Son Destan

2017 Film Tatlım Tatlım

2017 Dizi Vatanım Sensin-Yüzbaşı Yakup